TARSENS Hakkında;

2017 yılında kurulan Tarsens Araştırma ve Geliştirme Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Tarımsal Sensör Sistemlerinin ülkemizde üretilmesini, hassas tarım, barınak gözetimi, sera ortam takibi, arazi uygulamaları gibi süreçler için kullanılmasını amaç edinmiştir.

Şirket kurulum öncesi yapılan ar-ge çalışmaları sonucu, Uludağ Üniversitesi  Ziraat Fakültesi deneme serasında, kablosuz sensör ağı 2015 yılında faaliyete geçmiştir. İki yıldır çalışan kablosuz sensör ağı, 4 frekans yedeklemelidir ve bu ağ 2 yılda 175 milyondan fazla veri toplamıştır. Toplanan veriler iç dış ortam sıcaklığı, nem, aydınlanma verileridir. Tasarlanan cihazların pil ömürleri ev-ofis ortamı için 8 yıl olarak hesaplanmıştır. Arazi şartlarında, 2 yıl geçmesine rağmen pil ömrü yarıya ulaşan cihaz sayısı çok azdır. Cihazların 2 ila 4 yıl daha çalışacağı tahmin edilmektedir.

Kablosuz sensör ağlarına ek olarak, hassas tarım sürecinde kullanılan, multispektral, ölçekli hiperspektral, ndvi kamerası, false color kameralar geliştiren Tarsens, bu konuda yeni bir oluşumun öncüsü olmuştur.

Tarsens kurucusu Celil Serhan TEZCAN, İstanbul Teknik Üniversitesi'nde Hassas Tarım ve Derin Öğrenme konularında Doktora yapmaktadır.

Daha çok genç olan bu şirketin Nvidia Inception programına katılmış olması, geliştirdiği teknolojinin ne kadar stratejik bir önemi olduğunun kanıtıdır.

© 2018 TarSenS

Tarımsal Sensör Sistemleri

Tarsens Araştırma ve Geliştirme Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

Bentbaşı mh. Gn.Ali Hikmet Paşa Cd. No74/A

Bandırma Balıkesir Türkiye

Tel: +90 506 8 505 798

email: info@tarsens.com

Bandırma Vergi Dairesi : 825 102 9482

TR İşBankası Bandırma TL IBAN : TR36 0006 4000 0012 1211 5095 24

All Images Registered to Tarsens, Usage Without Permission Strictly Prohibited.

  • Facebook - Grey Circle
  • LinkedIn - Grey Circle
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now